Wczytuję dane...

Tekstylia hotelowe oczami gościa - poradnik 2023

Tekstylia hotelowe oczami gościa - poradnik 2023

Mam w życiu kilka pasji i dwie wielkie miłości - podróże i urządzanie wnętrz. To pewnie dlatego, planując każdą swoją podróż spędzam godziny w Internecie. Poszukuję zawsze idealnego hotelu  (nie mylcie z luksusowym, chodzi o przyzwoity standard)! Chcę, by moja “sypialnia” na czas wakacji była stylowa, ponieważ w atrakcyjnym otoczeniu wypoczywam znacznie lepiej! Zwracam uwagę przede wszystkim na łóżko i łazienkę. Łóżko wybieram zawsze w rozmiarze królewskim.

Mam swoje zdanie również na temat pościeli i innych tekstyliów hotelowych. Uważam, że są one bardzo ważnym elementem wyposażenia apartamentu. Mogą wręcz decydować o naszym zadowoleniu, bądź niezadowoleniu z pobytu. Pościel hotelowa cienka niczym bibułka. Ręczniki hotelowe ze sztucznych i syntetycznych materiałów. Dla mnie to prawdziwy koszmar podczas wakacji! Zdarzyło się wam spotkać z takimi sytuacjami podczas swoich pobytów w hotelach? 

Pościel hotelowa - najczęstsze błędy budżetowych miejsc

Pościel hotelowa musi być dla mnie śnieżnobiała, miękka i lekka. Lubię zatopić się w niej i cieszyć każdą sekundą relaksu dla mojego ciała. Zwłaszcza, że dnie na wakacjach zawsze są długie i intensywne. Nie we wszystkich hotelach było mi jednak dane prawdziwe odprężenie w łóżku i bynajmniej nie z powodu samego łóżka, czy materaca.

pościel hotelowa

Niektóre z hotelowych łóżek negatywnie zaskakiwały mnie jakością tekstyliów. Nie jestem typem gościa hotelowego, który wymaga egipskiej bawełny od prześcieradła, ale chcę się czuć komfortowo. Czego zdecydowanie nie lubię w hotelowej pościeli?

❌ za dużych poszewek (niby cię okrywa, ale przy krawędziach jakby mniej!)

❌ ześlizgujących się materiałów

❌ zbyt niskiej gramatury 

❌ szorstkości i sztywności w dotyku

❌ materiałów, które łatwo się gniotą

❌ poszarzałego koloru pościeli

❌ uczucia chłodu w dotyku

Wystarczy, że wyposażone hotele w pościel spełniają jeden z powyższych punktów, a dla mnie to prawdziwy mood killer. Niekomfortowy sen, to z kolei kiepski poranek. A te podczas wakacji powinny być przecież idealne! Jeśli miałabym możliwość zasugerowania hotelowi, jaki rodzaj pościeli będzie zadowalał gości w największym stopniu, zwróciłabym uwagę na te cechy:

  • Odpowiednia gramatura pościeli - cienkie niczym firanka poszewki nie są w guście żadnego gościa. Potrzeba częstego prania, konserwacji i dezynfekcji, odbija się przecież na żywotności tekstyliów. Przy intensywnym użytkowaniu materiał słabej jakości wyciera się, a prześcieradło wygląda nieestetycznie. Wkrótce nadaje się już tylko do wymiany. Oszczędnością dla hotelu będzie więc wybranie tej jakościowej, która dobrze znosi czyszczenie i konserwację.

  • Dobrze dobrane rozmiary poszewek - ten brak wypełnienia w części poszewki naprawdę irytuje! Kiedy budzisz się w nocy i chcesz naciągnąć kołdrę wyżej, ale musisz zadowolić się samą poszewką!

  • Poduszki o sztywnych, sterczących rogach - uwielbiam je! To oznaka elegancji hotelu, dbałości o detale i rozpieszczania gości.

  • Nieskazitelna biel - daje gościowi wrażenie idealnej czystości i świeżości. Najpopularniejszym wyborem jest klasyczna, biała pościel hotelowa.

pościel hotelowa producent

Preferowany rodzaj tkaniny, czy miękkość są już kwestiami subiektywnymi. Myślę jednak, że każdy gość hotelowy zgodzi się z powyższymi czterema punktami.

Z sypialni naszego apartamentu hotelowego przenosimy się teraz do łazienki. Tam, czekają na nas kolejne ważne tekstylia, czyli ręczniki. I nie mów proszę, że nie mają one dla Ciebie większego znaczenia. Ja wielokrotnie poprosiłam już o zmianę ręczników w moim hotelowym apartamencie, ponieważ wymagam od nich pewnego minimum.

Ręczniki hotelowe - Ty też żałowałeś kiedyś, że nie zabrałeś z domu własnego?

Ręczniki hotelowe, jak i wszystkie inne zresztą, to jedne z najbardziej intymnych tekstyliów! Ręcznik powinien być przyjemny w dotyku, pozbawiony szorstkości, dobrze wchłaniać wodę. Ja osobiście uwielbiam, kiedy w hotelu znajduję co najmniej 3 albo 4 ręczniki! Czego absolutnie nie toleruję? Gdy widzę przygotowane dla mnie cienkie, zbyt lekkie, nieraz skurczone, bądź pozbawione formy ręczniki. Żałuję wtedy, że nie zabrałam z domu własnych!Jakie rodzaje ręczników powinny znaleźć się w dobrym hotelu?

W hotelach o wyższym standardzie, mam tu na myśli te 4 i 5 gwiazdkowe, uwielbiam znajdować różne rodzaje i rozmiary ręczników. Jeśli chodzi o kolor, nie ma dla mnie szczególnego znaczenia, ale uważam, że klasyczna biel zawsze sprawdza się najlepiej!

  • Ręcznik kąpielowy - ten dla mnie musi być duży i odpowiednio ciężki. Cienkie i szybkoschnące ręczniki nie absorbują dobrze wody i nie osuszają ciała tak, jak lubię.

  • Ręcznik do suszenia włosów - mniejszy naturalnie od kąpielowego i nieco lżejszy, ale również dobrze wchłaniający wilgoć.

  • Ręcznik podłogowy - nie znalazłam go niestety we wszystkich hotelach. Dla mnie jednak bardzo ważnym jest, aby wychodząc spod prysznica postawić stopę na miękkim ręczniku osobistym.

  • Ręcznik do twarzy - maleńki, ale miękki i jakościowy. Delikatna skóra twarzy zasługuje na odpowiednie traktowanie, szczególnie na wakacjach!

  • Ręczniki do rąk - jest wielką zaletą, kiedy hotel oferuje małe ręczniki do rąk swoim gościom. Jeśli jednak zapewnił nam pozostałe, moim zdaniem są one wystarczające.

Gdzie kupić ręczniki hotelowe frote?

Ja osobiście przepadam za tymi o największej gramaturze. Są one miękkie dla skóry, a śnieżna biel pozwala mi poczuć się świeżo i komfortowo. Wyższa gramatura to nie tylko większy komfort dla gościa hotelowego, ale również rozsądny zakup z punktu widzenia hotelu. Jakościowe ręczniki zachowają estetyczny wygląd i swoje właściwości na lata.

Hotel, który wita mnie jakościowymi tekstyliami, to hotel, który rekomenduję znajomym. Brak dbałości o jakościowe ręczniki i pościele dla gości zaś, wydaje mi się bardzo nieprofesjonalnym. A jakie dla Ciebie powinny być idealne tekstylia hotelowe?

Kołdry hotelowe

Kołdry hotelowe to konieczność dla każdego gościa hotelowego. Zapewniają gościom ciepło i komfort. Kołdry hotelowe zapewniają również warstwę izolacyjną i ochronę przed roztoczami i innymi alergenami.

W naszej ofercie znajdują się kołdry hotelowe, które są wykonane z bawełny lub wełny. Mogą być również wykonane z materiałów syntetycznych, takich jak poliester czy mikrofibra. Hotele używają różnych rodzajów poszewek na kołdry, aby zapewnić, że kołdra jest czysta i gotowa na przyjęcie kolejnego gościa.

Tekstylia hotelowe a doświadczenia gościa

Tekstylia hotelowe są istotną częścią doświadczenia hotelowego. Goście muszą czuć się komfortowo i zrelaksowani, aby mogli cieszyć się pobytem.

Jakość kompletów pościeli i ręczników można postrzegać jako wyznacznik jakości hotelu. Tkaniny używane w wysokiej jakości tekstyliach hotelowych powinny być miękkie, trwałe i mieć luksusowy charakter.

Goście zauważą nie tylko te aspekty, ale także sposób ich prania.

Zainteresował cię ten temat? Sprawdź Poradnik Hotelerza 2023 i dowiedz się jak wybierać pościel i ręczniki hotelowe.