Wczytuję dane...

Jak zapewnić gościom wysoki komfort snu: 7 wskazówek dotyczących pościeli hotelowej

Jak zapewnić gościom wysoki komfort snu: 7 wskazówek dotyczących pościeli hotelowej

1. Postaw na jakość

Pierwszą kwestią w kontekście wyboru pościeli jest oczywiście jej możliwie jak najwyższa klasa. Inwestycja w jakościowe produkty, choć początkowo może wydawać się nieco obciążająca finansowo, zwróci się w dłuższej perspektywie. Unikniesz bowiem ciągłego zamawiania nowych pościeli z powodu ich przedwczesnego zużycia.

Pościel hotelowa powinna być zaprojektowana z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii. Zapewni to nie tylko wygodę i komfort użytkowania wszystkim gościom, ale również wyjątkową wytrzymałość. Co więcej, dotyczy to różnego typu produktów, także takich jak zasłony hotelowe czy firany hotelowe. Tekstylia wysokiej jakości są zdecydowanie bardziej odporne niż ich mniej jakościowe alternatywy.

2. Przeanalizuj wskaźnik prania

Wypranie produktów wysokiej jakości pozwala hotelom na oszczędności związane z redukcją kosztów operacyjnych oraz zminimalizowaniem odpadów, a także ma kluczowy wpływ na zadowolenia gości. Pościele hotelowe są często narażone na zabrudzenia i plamy, które mogą wpłynąć na ich trwałość i wygląd. Aby zminimalizować koszty wymiany zniszczonych produktów, warto zadbać o skuteczne usuwanie plam. Wskaźnik prania ponownego ze względu na plamy powinien wynosić nie więcej niż 3%, a produkty zabrudzone plamami powinny być poddane procesowi usuwania plam. Wysoki wskaźnik usuwania plam (80% lub więcej) pozwoli zminimalizować koszty wymiany pościeli i ręczników.

Aby zapobiec rozprzestrzenianiu się plam podczas prania, warto usuwać je jak najszybciej i oddzielać pościele z plamami. Warto również poznać skuteczne sposoby usuwania różnego rodzaju plam, aby przedłużyć żywotność pościeli hotelowej. Dbając o skuteczne usuwanie plam, można znacznie zmniejszyć koszty związane z wymianą zniszczonych produktów oraz utrzymać pościele i ręczniki hotelowe w dobrym stanie przez dłuższy czas.

3. Sortuj pościel przed praniem

Aby przedłużyć żywotność pościeli hotelowych, warto pamiętać o tym, aby przed praniem sortować poszczególne rodzaje produktów. Dotyczy to nie tylko koloru, ale także tworzywa, z jakiego wykonana została pościel.  Pamiętaj, iż płaszcz kąpielowy wymaga innego cyklu prania i czasu suszenia niż np. poduszki hotelowe. Jeśli w swoim hotelu stosujesz różne rodzaje pościeli (na przykład 100% bawełniane i 50% bawełniane/50% poliestrowe), warto oddzielić je od siebie, ponieważ poliester suszy się znacznie szybciej niż bawełna.

4. Cykl prania pościeli

Niemniej istotna kwestią pozostaje także zadbanie o to, aby nie przeciążać pralki przemysłowej, gdyż przyczynia się to do zaburzenia pracy urządzenia. W konsekwencji, takie działanie może skutkować pojawianiem się plam, osadzaniem się brudu czy tworzeniem zmarszczek na pościeli. Za optymalne rozwiązanie uznawane jest ładowanie pralki do 80% jej maksymalnej pojemności. Warto także podkreślić, iż zbyt agresywny cykl prania może również przyspieszyć zużycie się pościeli, a co za tym idzie skrócić jej żywotność. Ważne jest, aby wszelkie procesy były dostosowane do materiału oraz indywidualnych wymagań konkretnego produktu.

5. Suszenie pościeli hotelowe

Nie bez znaczenia pozostaje także kwestia, jaką jest metoda oraz czas suszenia wypranej pościeli. Kiedy jest on zbyt długi bowiem, może dojść do pojawienia się nieestetycznie prezentujących się zagnieceń lub nadmiernego kurczenia się materiału. Dodatkowo, warto skorzystać również z praktycznego narzędzia, jakim jest cykl ochładzania. Wraz ze spadkiem temperatury, zmagazynowanej w pościeli, poszczególne włókna ulegają rozluźnienie. To z kolei, posiada kluczowy wpływ w kontekście redukcji ryzyka wystąpienia zagnieceń.

6. Przetrzymaj pościel 

W celu zapewnienie najwyższego poziomu komfortu, postaraj się unikać sytuacji, w których tuż po wysuszeniu pościeli, nawlekasz ją na łóżko hotelowe. Przyczynia się to bowiem nie tylko do nieprzyjemnej struktury materiału, ale również skuteczne obniża poziom jego trwałości. Wówczas, tekstylia hotelowe tracą swoją pierwotna odporność na uszkodzenia mechaniczne oraz są bardziej narażone na uszkodzenia, mogące powstać w wyniku zbyt intensywnej pielęgnacji.

7. Zestawy jednorazowe

Zestaw poduszka i kołdra jednorazowa jest to alternatywa dla ich wielorazowych odpowiedników. Wykorzystywane są w powodzeniem w sektorze opieki zdrowotnej, przychodniach, ośrodkach opieki czy karetkach, ale także w hotelach. Stosowane są w sytuacjach, które wymagają zwiększonego poziomu bezpieczeństwa i higieny. Jak sama nazwa wskazuje, takie zestawy użytkowane są wyłącznie użytkowane przez jedną osobę, a następnie wyrzucane. Minimalizuje to ryzyko roznoszenia się chorób zakaźnych, a dodatkowo nie pylą oraz pozwalają na zaoszczędzenie pracy personelu.