Wczytuję dane...

Nowoczesna pościel szpitalna już w naszej ofercie

Obowiązkiem wszystkich zakładów opieki zdrowotnej jest zapewnienie każdemu pacjentowi, który może być w nich diagnozowany, leczony czy pielęgnowany/rehabilitowany czystego i wolnego od drobnoustrojów środowiska pobytu.

Dotyczy to nie tylko czystych i sterylnych narzędzi, sprzętu, ale również czystej optycznie i mikrobiologicznie bielizny, która nie może stanowić zagrożenia dla zdrowia przebywających tam ludzi chorych i pracującego personelu. 

W skład bielizny szpitalnej wchodzą: bielizna pościelowa (prześcieradła, poszwy, poszewki, podkłady, pokrowce na materace, poduszki, podkładki pod pięty, łokcie), ubrania robocze i ochronne, fartuchy, ubrania operacyjne, ręczniki, piżamy, pokrowce na sprzęt, worki, koszule porodowe, operacyjne, obłożenia chirurgiczne - serwety operacyjne i prześcieradła operacyjne, klasyfikowane również jako bielizna chirurgiczna, która musi spełniać wymagania stawiane wyrobom medycznym. 

Bieliznę szpitalną można podzielić nie tylko pod względem asortymentowym, ale również pod względem stopnia zabrudzenia czy obszaru z jakiego pochodzi.

Biorąc pod uwagę stopień zanieczyszczenia czy poziom skażenia można wyróżnić:

  • Bieliznę używaną  
  • brudną Bieliznę zanieczyszczoną 
  • Bieliznę skażoną  
  • zakaźną Bieliznę wysoce zakaźną 

Pościel szpitalna Polskiej Grupy Tekstylnej to połączenie najwyższego standardu z olbrzymią wytrzymałością.

Do produkcji pościeli szpitalnej została wykorzystana specjalna mieszana tkanina bawełniano - poliestrowa w proporcji 50 na 50.

Taka mieszanka jest najlepszym zastąpieniem tkaniny 100% bawełnianej.

Po pierwsze dzięki zawartości przędzy poliestrowej pościel szpitalna jest dużo bardziej wytrzymała i odporna na zniszczenia niż pościel bawełniana. 

Po drugie tkanina mieszankowa nie pyli tak bardzo jak tkanina w 100% bawełniana, dzięki czemu zmniejsza się ryzyka zakażeń szpitalnych.

Pościel Polskiej Grupy Tekstylnej charakteryzuję się także niską gramaturą tkaniny czyli 130g/m2, która znacznie obniża koszty prania a także zmiejsza wielkość miejsca niezbędnego do przechowywania pościeli.

Poszwy i poszewki wykończone są zakładką, która zapewnia bezproblemowe nakładanie. 

Każdy z produktów szpitalnych może posiadać oznakowanie w postaci druku odpornego na pranie w wysokich temperaturach co umożliwia właściwą segregację w szpitalu.